Kategórie
Úvod / Katalóg / Kategórie tovaru / Knihy / Beletria / Humor a satira / V ohromení a strachu

V ohromení a strachu

V ohromení a strachu

Amélie Nothomb

Znížená cena
Kód9788081141515
DostupnosťSkladom (> 5)

Pán Haneda bol nadriadeným pána Omočiho. Ten bol nadriadeným pána Saita, ktorý bol nadriadeným slečny Mori a tá bola moja nadriadená.... čítaj ďalej

Bežná cena 7,90 

Ušetríte 50,63 %

3,90 

Celý popis

Pán Haneda bol nadriadeným pána Omočiho. Ten bol nadriadeným pána Saita, ktorý bol nadriadeným slečny Mori a tá bola moja nadriadená. A ja, ja som nebola nadriadená nikoho.. Mohli by sme to povedať aj inak. Plnila som príkazy slečny Mori, ktorá plnila príkazy pána Saita, a tak ďalej... V spoločnosti Jumimoto som teda bola každému podriadená. Mladé belgické dievča Amélie-san prichádza do Japonska na jednoročnú stáž a nastupuje na miesto tlmočníčky vo veľkej obchodnej spoločnosti. Postupne vytriezvie z dávneho sna a začína si uvedomovať aká zložitá je cesta k úspechu v hierarchii spoločnosti, kde každý má svoje miesto, svojho nadriadeného a kde sa tvrdo pracuje. Postupne dostáva tie najpodradnejšie a nezmyselné úlohy a padá až na samé dno pracovného rebríčka. Dokáže sa s tým vyrovnat? Podľa knihy bol natočený rovnomenný úspešný film. Svedectvo o nezmyselnosti japonského spoločenského systému, v ktorom záujem spoločnosti prevyšuje záujmy jednotlivca. Amélie, mladá Belgičanka zaľúbená do Japonska, sa zamestná v obrovskej japonskej spoločnosti, kde sa nie z vlastnej vôle a viny „vypracuje“ z tlmočníčky až na toaletárku. Pri opisovaní jej strastiplnej púte plnej ponižovania a nespravodlivosti nešetrí sarkazmom, iróniou a až do absurdnosti vygradovanými situáciami, pričom nenápadne podáva odľahčenú analýzu japonskej spoločnosti a najmä postavenia ženy v nej.

  • Počet strán: 200
  • Väzba: brožovaná
  • Rozmer: 105×170 mm
  • Hmotnosť: 180 g
  • Jazyk: slovenský
  • ISBN: 9788081141515
  • Rok vydania: 2012

Podobný tovar

ZavrieťTáto stránka používa súbory cookies, aby Vám ponúkla lepší zážitok z jej prezerania. Používaním tejto stránky, bez vypnutia cookies vo Vašich nastaveniach prehliadača, súhlasíte s ich používaním. (čítaj ďalej)