Kategórie
Úvod / Katalóg / Kategórie tovaru / Odporúčame / Italská renesance

Italská renesance

Italská renesance

Kolektí­v autorov

Odporúčame
Kód9788073913373
DostupnosťPosledný kus

V období ranej renesancie, ktorej vlasťou bolo Taliansko a jej stredobodom Florencia, prežilo umenie a kultúra radikálnu obnovu, ktorá sa postupne... čítaj ďalej

Bežná cena 49,90 

Ušetríte 8,02 %

45,90 

Celý popis

V období ranej renesancie, ktorej vlasťou bolo Taliansko a jej stredobodom Florencia, prežilo umenie a kultúra radikálnu obnovu, ktorá sa postupne rozšírila do celej Európy na rôznom stupni a v rozličných slohových formách. V základoch renesancie stála nová fascinácia starovekým svetom - jeho filozofiou a literatúrou, mytológiou a umením - a myšlienkami novoplatónskej filozofie a humanistickej kultúry. Veda rozšírila svoj záujem o skúmanie prírody a človeka, okrem iného štúdiom anatómie, rozvojom nových technológií a harmonickým prepojením vedných a umeleckých disciplín. Čo sa predtým považovalo za „remeselnícke“, stalo sa teraz „slobodným“: intelektuálne schopnosti umelca sú zdrojom jeho hrdosti. Medzi veľkými menami, vďaka ktorým je umenie talianskej renesancie také príťažlivé, obzvlášť vynikajú Masaccio, Donatello, Brunelleschi, Leonardo, Michalangelo a Raffael.

 

  • Počet strán: 600 strán
  • Väzba: pevná s prebalom väzba
  • Jazyk: poľský, český, maďarský, anglický jazyk
  • ISBN: 9788073913373

Podobný tovar

ZavrieťTáto stránka používa súbory cookies, aby Vám ponúkla lepší zážitok z jej prezerania. Používaním tejto stránky, bez vypnutia cookies vo Vašich nastaveniach prehliadača, súhlasíte s ich používaním. (čítaj ďalej)