Kategórie
Úvod / Katalóg / Na písme zostalo

Na písme zostalo

Na písme zostalo

Dokumenty Veľkej Moravy

Ľubomír Feldek a kolektív

Znížená cena
Kód9788080465940
DostupnosťPosledné kusy (3)

Publikácia predstavuje najstaršie písomné pamiatky z historického obdobia Veľkej Moravy viažuce sa k územiu dnešného Slovenska. Jej cieľom... čítaj ďalej

Bežná cena 11,40 

Ušetríte 30,70 %

7,90 

Celý popis

Publikácia predstavuje najstaršie písomné pamiatky z historického obdobia Veľkej Moravy viažuce sa k územiu dnešného Slovenska. Jej cieľom je čitateľovi objasniť spoločenskú, umeleckú a historickú hodnotu staroslovienskych textov. Značná pozornosť je venovaná ukážkam z veľkomoravskej literárnej tvorby - predkladá pôvodné texty i preklady doplnené komentovanou časťou. Ide napríklad o dokumenty Zákon súdnych ljudem, Kyjevské listy, Cividalské evanjelium, Nomokánon, Napomenutie vladárom.
Týmto spôsobom chce priblížiť a sprístupniť čitateľovi činnosť Konštantína a Metoda, obsahom ju možno zaradiť do celkového spoločen­ského a kultúrneho vývinu našich predkov v 8. a 9. storočí. Publikácia obsahuje nádherné ilustrácie a umelecké fotografie dokumentov a je vydaná k 1150. výročiu príchodu Konštantína a Metoda na naše územie.

Autori: Ľubomír Feldek, Matúš Kučera, Eugen Paulíny, Pavol Žigo

Podrobnosti

  • Počet strán: 128 strán
  • Väzba: pevná väzba
  • Jazyk: slovenský jazyk
  • ISBN: 9788080465940
  • Rok vydania: 2012
ZavrieťTáto stránka používa súbory cookies, aby Vám ponúkla lepší zážitok z jej prezerania. Používaním tejto stránky, bez vypnutia cookies vo Vašich nastaveniach prehliadača, súhlasíte s ich používaním. (čítaj ďalej)